Česky English

Uměním ke svobodě


Mladí kurátoři


 

Cílem projektu je reflexe vlastních schopností dětí a získání pozitivní zpětné vazby ze strany společnosti a touto cestou podpořit kvalitativní změnu jejich pohledu na společnost a sebe sama. Projekt je zaměřen zejména na ty děti, které v blízké době budou vycházet z dětského domova. Tato aktivita by jim mimo jiné měla umožnit kontakt se světem práce, propedeutikou pracovního vztahu, spoluprací, zodpovědností, samostatností, ale zejména by měla eliminovat pocity zbytečnosti a podpořit sebepojetí a sebedůvěru ve vlastní činnost.

 

 

 

 

Kdy

 

Kde

 

Poznámka

 

 

1. 2. 2012

-

29.2. 2012

Hranice na Moravě

První panelová výstava proběhla v prostorách dvorany zámku v Hranicích na Moravě. Fotografie naleznete zde nebo na stránkách facebooku.

Více o projektu.

 

4. 5. 2012

-

31.5. 2012

Praha GHMP

Druhá výstava proběhne v prostorách Galerie Hlavního města Prahy v Domě U Kamenného zvonu. Na výstavě se podílela i celá řada umělců, například Petr Nikl, Jitka Štenclová, Jiří  Voves, Oldřich Hozman nebo Jiří Wald.

Tiskové zprávy a fotografie k výstavě naleznete v sekci Tiskový servis.

 

16.1. 2013 -

26.2. 2013

Hranice na Moravě

Druhá výstava v Hranicích na Moravě, ale třetí výstava mladých kurátorů, ukazuje fotografickou činnost dětí z dětských domovů v průběhu posledních pěti let. Je specifická svým zaměřením na černobílou fotografii a ukazuje, jak rozličným způsobem k této technice děti přistupovaly.

Více o výstavě naleznete v tiskové zprávě.

       
       

Zpět  |  Nahoru  |  Tisk