Česky English

Uměním ke svobodě


Napsali o nás


 

22. 5. 2013

Nakupte si oblečení v Design Bazaru a podpořte umělecké pobyty dětí

TrendyZdraví.cz

Nezmeškejte jedinečnou příležitost si pořídit oblečení od předních módních návrhářek Liběny Rochové a Ivany Follové se značkou If, nebo originální kousky, které věnovali designéři a další podporovatelé

 

5. 3. 2013

Uměním ke svobodě - Co se děje?

iFotoVideo

 

28. 2. 2013

Co s foťákem co již nepoužíváte? Máme pro Vás typ.

digiFoto.cz

 

16. 1. 2013

Výstava fotografií v Hranicích

Hranický zpravodaj

V lednu 16. 1. 2013 v 17 hodin byla v Hranicích na Moravě zahájena již druhá výstava projektu „Uměním ke svobodě“, která dokumentuje uměleckou činnost dětí z dětských domovů pod vedením umělců z občanského sdružení Audabiac. Letošní výstava je zaměřena na černobílou fotografii a představuje kolekci toho nejlepšího, co děti nafotografovaly za uplynulých deset let. Jako hlavní lektoři vystavených fotografií se představí: Pavel Šmíd, Radka Dubanská, Vladimír Brunton, Petra Klačková, Robert Vano a mnoho dalších.

Upoutávku na výstavu Uměním ke svobodě v Zámku v Hranicích naleznete zde po 8minutě a 20vteřině

 

5. 11. 2012

Křest fotografického kalendáře a doprovodná výstava

Časopis Zámeček

 

10. 5. 2012

Dětské umění ve sklepení U Kamenného zvonu

E15

Vše začalo velmi úspěšnou interaktivní výstavou Orbis pictus, následovala expozice Play v Mánesu a nyní se servíruje menu pod názvem Labyrint smyslů, jež vyvrcholí v červnu v rakouském Linci. Vše pod taktovkou výrazného umělce Petra Nikla, jehož fantazie je snad nekonečná. Součástí tohoto projektu je také aktuální světelná až pohádková přehlídka dětské inspirace v gotickém sklepení Domu U kamenného zvonu nazvaná Uměním ke svobodě.

 

7. 5. 2012

Uměním ke svobodě

Český rozhlas - Radio Wave

V Domě U Kamenného zvonu můžete až do konce května navštívit výstavu Uměním ke svobodě. Tvůrci a zároveň kurátory jsou děti z dětských domovů, které měly možnost se účastnit uměleckých workshopů pořádaných občanským sdružením Audabiac.

 

7. 5. 2012

Uměním ke svobodě

Nekultura.cz

Do 31. května můžete v domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí navštívit výstavu Uměním ke svobodě. Představuje výsledky stejnojmenného mnohovrstevného projektu občanského sdružení Audabiac.

 

4. 5. 2012

Uměním ke svobodě – výstava prací dětí z dětských domovů

Český rozhlas - Vltava

V gotickém sklepení domu U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze byla zahájena výstava „Uměním ke svobodě“, která představuje výsledky mnohovrstevného projektu občanského sdružení Audabiac, jež se více než deset let systematicky věnuje práci s dětmi z dětských domovů.

 

2. 5. 2012

10 let občanského sdružení Audabiac

Česká televize

Pořad: Sama Doma

 

28. 4. 2012

Výstava Audabiacu, Uměním ke svobodě

Čítárna

Petr Nikl, Jitka Štenclová, Oldřich Hozman a mnoho dalších umělců tvoří společně s dětmi z dětských domovů v dílnách občanského sdružení AUDABIAC – výstava jejich prací nazvaná „Uměním ke svobodě“ bude otevřena od 4. do 31. 5. 2012 v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze.

 

4. 4. 2012

Výstava Uměním ke svobodě

Městská část Prahy 1, Kultura

Občanské sdružení Audabiac připravuje pro tento rok v rámci projektu „Uměním ke svobodě“ řadu aktivit, které vyvrcholí stejnojmennou výstavou v Domě U Kamenného zvonu v centru Prahy. Výstava se veřejnosti otevře od 4. do 31. 5. 2012 a budou na ní představeny výsledky tvůrčí práce dětí z dětských domovů i další projekty o. s. Audabiac.

 

3. 4. 2012

Výstava „Uměním ke svobodě“ zve na díla dětí z dětských domovů

Časopis Maminka

Projekt „Uměním ke svobodě“ pořádaný občanským sdružením Audabiac vyvrcholí 4. Dubna stejnojmennou výstavou v Domě U Kamenného zvonu v centru Prahy. Na výstavě se představí práce dětí z dětských domovů i další projekty.

 

1. 4. 2012

Když děti vystavují...

Sanquis

Výstava Uměním ke svobodě, která se otevře 4. května 2012 v Domě U Kamenného zvonu v centru Prahy, představí stejnojmenný mnohovrstevnatý projekt občanského sdružení Audabiac. To se již více než deset let systematicky věnuje práci s dětmi z dětských domovů, pro které organizuje celou řadu aktivit, zejména letní tvůrčí pobyty.

 

7. 2. 2012

Výstava Portrétem samy sobě

Televizní zpravodajství města Hranice

Reportáž ze zahájení výstavy Portrétem samy sobě. Naleznete ve zpravodajství ze 7. února 2012 v 6té minutě a 50té vteřině.

 

1. 2. 2012

Portrétem samy sobě

iFotoVideo

První výstava fotografií projektu Mladí kurátoři bude pro veřejnost otevřena do 29. února 2012 v prostorách bývalého zámku Hranice a ponese název Portrétem samy sobě.

 

31. 1. 2012

Dvorana je plná děl dětí z dětského domova

Hranický deník

Hranice - Výstava výtvarných prací dětí z dětského domova v Hranicích je k vidění ve dvoraně zdejšího zámku. Díla vznikla na letních pobytech pořádaných sdružením Audabiac.

 

18. 1. 2012

Mladí kurátoři - Výstava prací dětí z dětských domovů

Informuji.cz

První výstava fotografií projektu Mladí kurátoři proběhne v termínu od 1. 2. 2012 do 29. 2. 2012 v Hranicích na Moravě v prostorách bývalého zámku a ponese název Portrétem samy sobě. Autory jednotlivých portrétů jsou děti z dětského domova v Hranicích na Moravě, které pod vedením umělců a zkušených kurátorů z občanského sdružení Audabiac vytvoří a samy nainstalují celou výstavu.

 

16. 1. 2012

Výstava Mladých kurátorů Audabiacu

ekolist

První výstava fotografií projektu Mladí kurátoři proběhne v termínu od 1. 2. 2012 do 29. 2. 2012 v Hranicích na Moravě v prostorách bývalého zámku a ponese název Portrétem samy sobě.

 

5. 12. 2011

Káva, která pomáhá

Maminka.cz

Káva Audabiac funguje podobně jako dárcovské sms. Prostřednictvím kaváren, které se zapojily do projektu a jejich nabídky, si můžete zakoupit například kávu či dezert pro Audabiak.

 

 

2. 12. 2011

Káva Audabiac - káva, která pomáhá dětem z dětských domovů

iLUXURY life

Dne 1. prosince 2011 se ve vybraných pražských kavárnách rozběhla charitativní akce s názvem Káva pro Audabiak. Díky této akci mají zákazníci možnost přispět na činnost občanského sdružení Audabiac, které již více než deset let pomáhá dětem z dětských domovů. Výtěžek z prodeje bude použit především na letní umělecké pobyty, víkendové aktivity a na individuální podporu dětí, které to nejvíce potřebují.

 

13. 7. 2011

Umění, které pomáhá

Místní kultura

Audabiac je neziskové občanské sdružení, které pomáhá dětem z dětských domovů prostřednictvím projektu „Uměním ke svobodě“ rozvinout vrozené vlohy a posílit vlastní sebedůvěru. O tom, co všechno se díky tomuto projektu mohou děti z dětských domovů naučit a jaké cíle má sdružení, jsem si povídala s jeho hlavní realizátorkou Anetou Markovou.

 

5. 6. 2011

Audabiac

ArtMap

Audabiac je neziskové občanské sdružení založené za účelem realizace projektu "Uměním ke svobodě". Bylo založeno z popudu Radany a Jiřího Waldových, kteří se rozhodli pomoci dětem, které se souhrou životních okolností ocitly v dětských domovech.

 

17. 9. 2004

Oáza jménem Audabiac

Xantypa

Víc než dvacet šest tisíc čtverečních kilometrů kamenů, písku, levandule, slunečnic a vinné révy – to je překrásná Provence v jižní Francii mezi řekou Rhônou a francouzsko-italskou hranicí. Kraj, kde umělci hledají a nacházejí inspiraci, kraj, který přináší úlevu a hojí rány na duši. Kdo jednou navštíví Provence, touží se tam znovu vrátit. To místo, ať chcete či nechcete, ve vás zanechá stopu.


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk